ubytování Třeboň Hacienda

Lovecký zámeček Jemčina

Lovecký zámek Jemčina, najdete v krásném prostředí jemčinských lesů, rybníků a řeky Nežárky, nedaleko od Třeboně. Lovecký zámeček byl původně v majetku rodu Černínů, přistavěný k původnímu slavatovskému hřebčinci. V roce 1923 převzal zámek a polesí stát. V 50. letech 20. století byl zámek přestavěn pro účely tajné základny raketového vojska.

V roce 2002 bylo započato s rekonstrukcí zámku a vnásledujícím roce byl zámek zpřístupněn veřejnosti. V květnu 2004 byla vysvěcena zámecká kaple s bohatou freskovou výzdobou.

Co v zámečku můžet vidět?

Zámek Jemčina nabízí prohlídkovou trasu, kde se seznámíte s historií Jemčiny, dozvíte se více o parforsních honech, historii raketového vojska na zámku, navštívíte konírnu, prohlédnete si unikátní dřevenou konstrukci jízdárny, čestný dvůr, zámeckou kapli, bunkr velitelského stanoviště raketového vojska a expozici loveckých trofejí.

V zámečku najdete také stálou expozii věnovanou honům, které zde byly dříve pořádány. Především v podzimních měsících se na Jemčinu sjíždělo panstvo z celé monarchie.

Zámeček je Národní kulturní památka.

Otevírací doba:

  • červen
    • pondělí - pátek zavřeno
    • sobota - neděle 11:00 - 16:00
  • červenec - srpen
    • pondělí - neděle 11:00 - 16:00

Zámeček Jemčina se nachází necelých 20 km, co je ideální vzdálenost na pohodový cyklovýlet.

Přijeďte do Třeboně za zábavou

Centrum města, kde se většina akcí odehrává, je vzdálené 1,5 km od našeho penzionu Hacienda. Krásnou procházkou skrze park u Schwarzenberské hrobky a přes hráz rybníka Svět jste v centru města za 15 minut.

více

Rezervujte si ubytování

Martin a Martina Mazákovi

Mobil: +420 723 790 564
(upřednostuňujeme telefonické spojení)

 

E-mail: penzionHacienda@seznam.cz
(e-mailem podáváme upřesňující informace k Vaší rezervaci)

 

Penzion Hacienda na Facebooku, podpořte nás! Náš penzion také vyhledávají a navštěvují známé osobnosti z řad herců, sportovců a jiných umělců.


Náš tip: dovolená v ČR, Zajímavé odkazy, partneři >>

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím