Lovecký zámeček Jemčina

Lovecký zámek Jemčina, najdete v krásném prostředí jemčinských lesů, rybníků a řeky Nežárky, nedaleko od Třeboně. Lovecký zámeček byl původně v majetku rodu Černínů, přistavěný k původnímu slavatovskému hřebčinci. V roce 1923 převzal zámek a polesí stát. V 50. letech 20. století byl zámek přestavěn pro účely tajné základny raketového vojska.

V roce 2002 bylo započato s rekonstrukcí zámku a vnásledujícím roce byl zámek zpřístupněn veřejnosti. V květnu 2004 byla vysvěcena zámecká kaple s bohatou freskovou výzdobou.

Co v zámečku můžet vidět?

Zámek Jemčina nabízí prohlídkovou trasu, kde se seznámíte s historií Jemčiny, dozvíte se více o parforsních honech, historii raketového vojska na zámku, navštívíte konírnu, prohlédnete si unikátní dřevenou konstrukci jízdárny, čestný dvůr, zámeckou kapli, bunkr velitelského stanoviště raketového vojska a expozici loveckých trofejí.

V zámečku najdete také stálou expozii věnovanou honům, které zde byly dříve pořádány. Především v podzimních měsících se na Jemčinu sjíždělo panstvo z celé monarchie.

Zámeček je Národní kulturní památka.

Otevírací doba:

  • červen
    • pondělí - pátek zavřeno
    • sobota - neděle 11:00 - 16:00
  • červenec - srpen
    • pondělí - neděle 11:00 - 16:00

Zámeček Jemčina se nachází necelých 20 km, co je ideální vzdálenost na pohodový cyklovýlet.

SRPEN 2019 - akce v Třeboni

Srpen pokračuje bohatou kulturní nabídkou koncertů, divadel a jiných akcí. Těšit se můžete třeba na kapelu Čechomor a  jejich hosty. Každý den si můžete vybrat z programu a najít si zábavu pro sebe.

Doporučujeme lázeňské slavnosti, ale také Myslivecké či Vodnické, muzikálové koncerty na zámku na začátku srpna a na konci měsíce pak proslulé Rybářské slavnosti.

 

více

Kulturní akce Třeboň 2019

Srdečně Vás zveme k nám do penzionu Hacienda v Třeboni, kde zažijete dovolenou v přírodě, u vody a s nabídkou další skvělé zábavy v podobě koncertů, divadel a festivalů.

 

Zde najdete kulturní akce, které jsou plánované pro jednotlivé měsíce v roce 2019.

více
videokde nás najdete
ubytování Třeboň Hacienda
Zavřít

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VOLNÝ DVOULŮŽKOVÝ POKOJ
od 9. srpna 2019

 

Volejte ihned 723 790 564.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím