Lovecký zámeček Jemčina

Lovecký zámek Jemčina, najdete v krásném prostředí jemčinských lesů, rybníků a řeky Nežárky, nedaleko od Třeboně. Lovecký zámeček byl původně v majetku rodu Černínů, přistavěný k původnímu slavatovskému hřebčinci. V roce 1923 převzal zámek a polesí stát. V 50. letech 20. století byl zámek přestavěn pro účely tajné základny raketového vojska.

V roce 2002 bylo započato s rekonstrukcí zámku a vnásledujícím roce byl zámek zpřístupněn veřejnosti. V květnu 2004 byla vysvěcena zámecká kaple s bohatou freskovou výzdobou.

Co v zámečku můžet vidět?

Zámek Jemčina nabízí prohlídkovou trasu, kde se seznámíte s historií Jemčiny, dozvíte se více o parforsních honech, historii raketového vojska na zámku, navštívíte konírnu, prohlédnete si unikátní dřevenou konstrukci jízdárny, čestný dvůr, zámeckou kapli, bunkr velitelského stanoviště raketového vojska a expozici loveckých trofejí.

V zámečku najdete také stálou expozii věnovanou honům, které zde byly dříve pořádány. Především v podzimních měsících se na Jemčinu sjíždělo panstvo z celé monarchie.

Zámeček je Národní kulturní památka.

Otevírací doba:

  • červen
    • pondělí - pátek zavřeno
    • sobota - neděle 11:00 - 16:00
  • červenec - srpen
    • pondělí - neděle 11:00 - 16:00

Zámeček Jemčina se nachází necelých 20 km, co je ideální vzdálenost na pohodový cyklovýlet.

ubytování Třeboň Hacienda
Zavřít

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTUÁLNĚ
VOLNÉ DVOULŮŽKOVÉ POKOJE
od 11. do 17. července

Volejte ihned 723 790 564.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím