Ubytování Třeboň penzion Hacienda

Lovecký zámeček Jemčina

Lovecký zámek Jemčina, najdete v krásném prostředí jemčinských lesů, rybníků a řeky Nežárky, nedaleko od Třeboně. Lovecký zámeček byl původně v majetku rodu Černínů, přistavěný k původnímu slavatovskému hřebčinci. V roce 1923 převzal zámek a polesí stát. V 50. letech 20. století byl zámek přestavěn pro účely tajné základny raketového vojska.

V roce 2002 bylo započato s rekonstrukcí zámku a vnásledujícím roce byl zámek zpřístupněn veřejnosti. V květnu 2004 byla vysvěcena zámecká kaple s bohatou freskovou výzdobou.

Co v zámečku můžet vidět?

Zámek Jemčina nabízí prohlídkovou trasu, kde se seznámíte s historií Jemčiny, dozvíte se více o parforsních honech, historii raketového vojska na zámku, navštívíte konírnu, prohlédnete si unikátní dřevenou konstrukci jízdárny, čestný dvůr, zámeckou kapli, bunkr velitelského stanoviště raketového vojska a expozici loveckých trofejí.

V zámečku najdete také stálou expozii věnovanou honům, které zde byly dříve pořádány. Především v podzimních měsících se na Jemčinu sjíždělo panstvo z celé monarchie.

Zámeček je Národní kulturní památka.

Otevírací doba:

  • červen
    • pondělí - pátek zavřeno
    • sobota - neděle 11:00 - 16:00
  • červenec - srpen
    • pondělí - neděle 11:00 - 16:00

Zámeček Jemčina se nachází necelých 20 km, co je ideální vzdálenost na pohodový cyklovýlet.

Rezervujte si ubytování

 

 

723 790 564

(upřednostuňujeme telefonické spojení)

penzionHacienda@seznam.cz

 

 

Těšíme se na Vás
Martin a Martina Mazákovi

 

 

Penzion Hacienda na Facebooku, podpořte nás!

 

 

Náš penzion také vyhledávají a navštěvují známé osobnosti z řad herců, sportovců a jiných umělců.

 

 

 


Náš tip: dovolená v ČR, Zajímavé odkazy, partneři >>

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím