Ubytování Třeboň penzion Hacienda

 

Rodinná dovolená s většími dětmi

Klid, pohoda, koupání a velká zahrada...tak je možné popsat náš penzion Třeboň Hacienda, který je ideální pro rodiny s dětmi.

Ubytování u nás najdete v rodinných pokojích či apartmánech, stačí si jen vybrat.

Pokud u nás strávíte déle jak 10 nocí, získáte výhodnější cenu za ubytování.

 

velká zahrada u penzionu Hacienda Třeboň

 

Ubytování pro rodiny s dětmi na Třeboňsku

Náš penzion najdete na samém konci Třeboně, v blízkosti rybníka Svět, za rozsáhlým parkem u Schwarzenberské hrobky. Je obklopený lesem a přírodou, jen 100 m od penzionu se rozprostírá rybník Svět, ve kterém se můžete koupat a využít pro vodní sporty.

Vstup do rybníka je z menších soukromých plážiček nebo z přírodního koupaliště Ostende, které je skvěle vybavené (hospůdka s občerstvením, kabinky na převlékání, venkovní sprchy, toalety a dětské koutky).

Na Ostende najdete volejbalové hřiště, stoly na ping-pong, ruské kuželky.

 

pláž u penzionu Hacienda Třeboň

 

Kolem penzionu vede známá Třeboňská turistická stezka "Okolo rybníka Svět" a další cyklostezky se napojují v jeho blízkosti.

Zajímavostí je Schwarzenberská hrobka, kterou můžete navštívit kdykoliv od dubna do října. V letních měsích se zde konají nádherné koncerty.

Penzion je přízemní, některé pokoje nebo apartmány mají vlastní posezení před pokojem. Ostatní pokoje pak mohou využít připravené posezení na zahradě penzionu.

 

 

Nabízíme ubytování pro dětiLetní rodinná dovolená s dětmi v ČR

Pro rodiny doporučujeme čtyřlůžkové apartmány, které mají oddělené ložnice, vždy po dvou lůžkách.
Po celém penzionu je internet WiFi.

Pro přípravu snídaní či večeří můžete využít vybavenou kuchyňku.

Děti do 2 let věku mají symbolickou cenu ubytování - 150 Kč.

 

Co dělat či navštívit v Třeboni s dětmi?

V Třeboni a jejím okolí najdete spoustu zajímavostí a atrakcí, které Vás budou bavit. Každý den se můžete vydat na výlet na kole či autem.
V penzionu najdete tipy na výlety, rádi Vám s nimi také poradíme.

 

Několik tipů uvádíme zde, další najdete na našich stránkách.

Aquapark v lázních Aurora s vodními atrakcemi - pod střechou

Venkovní Vodní svět u Lázní Aurora - nově otevřeno na jaře 2022 - velký relaxační a rekreační areál s několika bazény různého zaměření a s odpočinkovými zónami

Zámecká lékárna - nový kulturní dům, který nabízí koncerty, výstavy, prohlídkové okruhy či workshopy nejen pro děti, ale i dospělé.
Najdete jej v Třeboni na náměstí.

Loutkové divadlo v Třeboni - pravidelná představení

Dům Štěpánka Netolického - najdete přímo na náměstí v Třeboni a nabídne pohled na slavného rybníkáře, jeho život a další kulturní zážitky

Interaktivní expozice Třeboňské krajiny v Třeboňském zámku

Výstava Vodníků z Třeboně - ve sklepních prostorách zámku.

Výstava Erbovní bestie - spatřit můžete draka, Pegase, jednorožce a další bajné postavy. Najdete ji ve sklepních prostorách zámku.

Radniční věž s vyhlídkou na všechny světové strany

Expozice a dílna "Třeboň v marcipánu" na Masarykově náměstí

ZOO v Borovanech a Hluboké nad Vltavou

Od června 2012 brázdí třeboňskými ulicemi motorový vláček a své zastávky má po celé Třeboni. Jízda vláčkem není nijak náročná a trvá cca 1 hodinu. Jízda je s průvodcem, který Vám v průběhu cesty představí Třeboň a zajímavosti, kolem kterých budete projíždět.

Pokud se chcete projet vláčkem (což bude lákat nejvíce děti), pak nejbližší zastávka od našeho ubytování Hacienda je jen 300 m.

 

Jindřichův Hradec

 • Jindřichohradecká úzkokolejka - cesta parním vláčkem

 

 • Večerní toulky bájným Hradcem - poutavou hranou formou přiblíží některé méně známé legendy a zajímavé události či osobnosti, které se váží k Jindřichovu Hradci.

 

 • Aqua světelná show sv. Florián v Jindřichově Hradci (Obchodně - medicínské centrum sv. Florián, Růžová 41) - světelné efekty, videoprojekce a obrazce tvořené kapkami padající vody s tóny působivé hudby. Celý rok, pondělí - neděle 09:00 - 19:00, vstup zdarma.

 

 • FANTAZIUM - dříve Houbový park a Ráj skřítků v Roseči - 12 km od Jindřichova Hradce. Pobaví Vás interaktivní pohádková a dinosauří stezka s mnoha úkoly. Houbová stezka vám připomene, jaké druhy hub se nachází v našich lesích, které jsou dobré a chutné a na které si musíte dávat pozor.

 

 • Obludiště - velké bludiště vybudované z habrových stromů, skvělá zábava pro celou rodinu. Najdete zde dětské zastíněné hřiště, rybníček s vorem, kulidrom, děti se mohou svézt na motorovém vláčku.

 

 • Kukuřičné bludiště
  • První kukuřičné bludiště najdete mezi Jindřichovým Hradcem a Třeboní. Na hřišti o rozloze jednoho hektaru se vydovádí celá rodina. Nachází se zde hřiště ze slámových balíků, plácek pro badminton, fotbal, pétanque či trampolína. červenec - září, každý den od 9.00 do 19.00
 • Výtvarná dílna Zahrádky - cca 25 kilometrů od Jindřichova Hradce směrem na Telč.

 

 • Zoopark Na Hrádečku v Horní Pěně - 8 druhů drápkatých opic, lemury, velbloudy, lamy, klokany, osly, 3 druhy pštrosů, nosály, mývaly, dikobrazy, varany, krokodýly a další...

 

 • Luďkova Hračkolna - jde o stálou výstavu výjimečných, autorských, dřevěných, stavebnicových hraček Luďka Fialy, kde každá je díky ručnímu zpracování originálem. Jsou určeny pro děti nejen předškolního věku. Lodhéřov.

 

 • Jindrova naučná stezka má délku asi 12 kilometrů vás povede Jindřišským údolím podél Hamerského potoka. Stezka začíná panelem na kraji Denisovy ulice a končí skončí v Slavíkově lese.

 

 • Rozhledna Rýdův kopec Děbolín vysoká 33 m - cca 6 km od Jindřichova Hradce. Je volně přístupná každý den od 8:00 do 20:00 hodin.
  • Duben–listopad – od 8:00 do 20:00 hodin, volně přístupná
  • Zimní měsíce – s ohledem na bezpečnost návštěvníků není v provozu

 

 • Rozhledna U JAKUBA na místě zvaném Havlova Hora - 24 kilometrů východně od Jindřichova Hradec nedaleko obce Valtínov směrem na Dačice. Aktuální informace o otevírací době rozhledny jsou k dispozici na webu, nebo si je lze ověřit na tel. 602 791 166.

 

 • Hvězdárna Františka Nušla - pod Domem dětí a mládeže v Jindřichově Hradci
  • pozorování pro veřejnost - úterý, čtvrtek (pouze odpoledne) a pátek
  • Úterý, pátek: 14:00-16:00, 20:30-22:30

 

České Budějovice

 • Pohádkové podzemí v Hluboké nad Vltavou, otevřeno nově v roce 2015. Lovecký zámek Ohrada, ve sklepení. Více na www.pohadkovepodzemi.cz
  Stálá expozice pohádkových bytostí, s doprovodným programem (kvízy, interaktivními panely, optickými klamy).

 

 • Hopsárium - zábavní park pro děti - dopravní hřiště, různé prolézačky, maxitrampolína atd. Adresa: Vrbenská 2290, 370 01 České Budějovice

 

 • Dětské hřiště na Sokolském ostrově Vás zaujme originálním ztvárněním na hudební motivy, například můstek s notovou osnovou nebo kyvadlové houpačky ve tvaru píšťalek. Dětské hřiště je pouhých 300 metrů od náměstí Přemysla Otakara II.

 

 • Dětské hřiště v parku Stromovka v Českých Budějovicích Vás nadchne herními prvky pro děti různého věku. Nachází se v jihovýchodní části parku.

 

 • Funpark PANDA je svou rozlohou největší zábavní park v jižních Čechách. Nabízí mnoho atrakcí a nevšedních zážitků pro celou rodinu. Na děti tu čeká dobrodružství při zdolávání třípatrové prolézací věže s různými překážkami a nástrahami, trampolíny a spousta jiných atrakcí. Pro ty nejmenší - děti do 3 let - je k dispozici speciálně oddělený prostor, kde je nebudou ohrožovat starší kamarádi. Nalézají se zde např. kolotoče či skluzavka do bazénku s míčky.

 

 • Hřiště BezBot - dětská herna, dětské hřiště - čtyřpodlažní herní konstrukce s tunely, skluzavkami, provazovým mostem, malou lezeckou stěnou, šplhací tyčí. Najdete zde i obří lego a další herní prvky. Součástí hřiště je velká kavárna s občerstvením (95 míst k sezení) s prostorným dětským koutkem pro nejmenší děti. V koutku najdou lego, skluzavku, velké měkké stavební tvary, houpadla, didaktické herní prvky a další hračky. Adresa: Lhenická 611, 370 05 České Budějovice 2

 

 • Baby centrum Šikulka - můžete využít solno-jodovou jeskyni, masáže, kavárnu-restauraci, venkovní i vnitřní hernu pro děti. Za pěkného počasí si mohou děti hrát na venkovní zahradě, která je vybavena trampolínou, kolotočem, houpačkami a houpadly, skluzavkou a domečkem pro děti. Samozřejmě nechybí ani pískoviště s hračkami. Zahrada disponuje venkovním posezením a je uzavřena. Adresa: Rudolfovská tř. 634, 370 01 České Budějovice 4

 

 • Koncept Lanna - půjčovna dětských kol, elektrických kol, holí pro nordic walking, kolečkových bruslí, koloběžek, lodí a loděk, tandemových kol, vozíků za kolo. Adresa: Jiráskovo nábřeží 45e, 370 04 České Budějovice

 

 • Expozice historických motocyklů - najdete v Českých Budějovicích na Piaristickém náměstí v objektu Malé solnice, otevřeno duben-říjen Po-Ne 10:00-18:00.

 

 • Hvězdárna a planetárium České Budějovice - byla otevřena jako druhá nejstarší veřejnosti přístupná (lidová) hvězdárna v Čechách. Projekční přístroj umožňuje promítat na kopuli sálu umělou oblohu se Sluncem, Měsícem, planetami, hvězdami a Mléčnou dráhu. Kopule s dalekohledy - přístroje umožňující pozorování Slunce i těles sluneční soustavy a objektů vzdáleného vesmíru na noční obloze.

 

Rezervujte si ubytování

 

 

723 790 564

(upřednostuňujeme telefonické spojení)

penzionHacienda@seznam.cz

 

 

Těšíme se na Vás
Martin a Martina Mazákovi

 

 

Penzion Hacienda na Facebooku, podpořte nás!

 

 

Náš penzion také vyhledávají a navštěvují známé osobnosti z řad herců, sportovců a jiných umělců.

 

 

 


Náš tip: dovolená v ČR, Zajímavé odkazy, partneři >>

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout