Rekreační rybaření na Třeboňsku v roce 2016

Na jaké rybníky a kde lze koupit povolenku

Povolenky jsou jednodenní, vícedenní, sezónní; povolenka je vždy určená pouze na jeden rybník a je na jméno konkrétního rybáře. Součástí každé povolenky je místní rybářský řád.

Povolenky na rok 2016 zakoupíteubytování Třeboň rybaření

Seznam rybníků na Třeboňsku

na nichž je možný sportovní rybolov v roce 2016:

  • Staňkovský (273 ha)
  • Hejtman Chlum u Třeboně (80 ha)
  • Nový Kanclíř (31 ha)
  • podtrubí pod Ponědražským rybníkem (140  ha)
  • a Táborský (Knížecí).

Kromě výše uvedených rybníků na Třeboňsku, umožňuje společnost Rybářství Třeboň také sportovní rybolov na svém rybníce Táborský (Knížecí). Na tomto rybníce začíná sezóna až 1. května.

Lovené ryby:

kapr, lín, amur, plotice, perlín, okoun, štika, candát, úhoř.ubytování Třeboň rybník Hejtman

Rybaření v Domaníně, nedaleko penzionu

Pokud nechcete jezdit příliš daleko, můžete si zachytat ryby i v Domaníně, na Novém rybníce. Ten je od penzionu vzdálený jen 4 km.

Zachytat si můžete i bez rybářského lístku, stačí si zakoupit na místním úřadě povolení. Úřad najdete přímo na návsi.

Rekreační rybaření na rybníku Beranský

Dalším tipem na rekreační rybaření je rybník Beranský u Dunajovic. Ten se nachází jen 13 km od našeho penzionu.

Rybaření zde probíhá na 1 až 2 pruty, upůsobem "chyť a pusť". Pokud nemáte vlastní rybářské náčiní, můžete si ho na místě zapůjčit. Povolenku k rybaření si zakopíte přímo na místě nebo na tel.: 728 718 452.

V roce 2003 byly oficiálně významné kulturní a technické památky Třeboňska nominovány k zápisu na seznam světových památek UNESCO pod názvem Třeboňské rybníkářské dědictví.

Historické centrum města, rybníky Rožmberk a Svět, Zlatá stoka, Nová řeka a část Staré řeky se mohou dostat mezi kulturní skvosty, které musí být uchovány pro budoucí generace.

Celé rozsáhlé území v okolí Třeboně je spojeno s dlouhodobou tradicí stavby rybníků. Tyto umělé vodní nádrže nejsou určené jen pro chov sladkovodních ryb, ale mají i řadu dalších funkcí. Zvláště v okolí Třeboně došlo stavbou rybníků k ekonomickému využití jinak nehostinné zamokřené krajiny. V moderní historii mají rybníky svoji nezastupitelnou funkci rovněž při povodních.

Rezervujte si ubytování v Třeboni právě nyní >>

Kulturní akce Třeboň 2019

Srdečně Vás zveme k nám do penzionu Hacienda v Třeboni, kde zažijete dovolenou v přírodě, u vody a s nabídkou další skvělé zábavy v podobě koncertů, divadel a festivalů.

 

Zde najdete kulturní akce, které jsou plánované pro jednotlivé měsíce v roce 2019.

více
videokde nás najdete
ubytování Třeboň Hacienda
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím