Na kole okolo Borovan

Na této cyklostezce poznáte okolí Borovan s borůvkovými lesy, rybníky, vyhlídkami na Slepičí a Novohradské hory.

Trasa měří 26 km a její náročnost je náročnost lehká, vhodná i pro malé děti. Vede po asfaltových cestách a málo frekventovaných silnicích přes jednotlivé osady a turistické zajímavosti v nejbližším okolí Borovan. Vhodné pro všechny typy kol.

Cestou vás čekají občerstvovací zastávky nebo návštěva místních atraktivit, kde získáte razítko a na konci výletu i borůvkovou odměnu. Další razítka s kaprem Jakubem Borůvkářem lze získat na pohádkových místech (infocentrum, Park exotických zvířat, pension Borovanský mlýn).

Cyklostezka začíná v Borovanech u zámku, kde si můžete přečíst informační panely. Poté se vydáte z Borovan po cyklostezce č. 1123 po silnici na Ostrolovský Újezd. Za hřbitovem v lese odbočíte z cyklostezky vpravo na č. 1122, která vás po vyznačené silnici s odbočkou vlevo na louce za lesem dovede k Památníku Jana Žižky z Trocnova. Dále pokračujete do Radostic, do kterých pojedete bez vyznačené cyklostezky po silnici (k odbočce ze silnice se vrátíte stejnou cestou).

Za bývalou školou na návsi odbočíte šikmo vpravo a asfaltovou zkratkou vyjedete k silnici do Borovan, kde se napojíte na cyklostezku č. 1121. Po ní přijedete k hlavní silnici, tu přejedete a pokračujete po spojovací úzké asfaltce ke křížku u silnice z Borovan do Ledenic přes Růžov. U křížku se mění cyklostezka na č. 1050, po ní jedete kolem lomu a skládky na křižovatku v Růžově, kde z cyklostezky odbočíte vpravo směr Vrcov. Před Vrcovem je umístěn v zatáčce opět infopanel s popisem božích muk a křížků v okolí (razítko borůvkové v hostinci na návsi ve Vrcově).

Přejedete hlavní silnici a pokračujte po úzké asfaltce přes pole a les do Hluboké u Borovan. (v místním hostinci opět možnost získat razítko). Za hostincem na křižovatce do Jílovic odbočte vlevo, kolem zemědělského podniku mírně do kopce dojedete ke křížku u myslivny, kde odbočíte vpravo do lesa. V lese se napojíte na silnici do Jílovic vlevo. Na kopci v lese na křižovatce odbočíte vpravo a po klidné asfaltce vyjedete u vlakového nádraží v Jílovicích. Zde možnost získání dalšího razítka v otevřeném Veterán muzeu.

Pokračujete vpravo po silnici přes řeku Stropnice (tato přírodně chráněná oblast se jmenuje Brouskův mlýn, vlevo za mostkem je informační panel o rezervaci). Na další křižovatce odbočíte z hlavní silnice vpravo, projedete Třebeč (razítko) a ve Dvorci na křižovatce odbočíte vlevo na hl. silnici směr Trhové Sviny. Za obcí u silnice navštívíte soukromý Park exotických zvířat, kde získáte také razítko.

Do Borovan se vrátíte přes Dvorec již po hlavní silnici. Před mostem přes Stropnici vlevo u lesní cesty je další infopanel s pověstmi z okolí.

Možnosti, kde získat razítka: Borovanský mlýn, Památník Jana Žižky, Radostice, Vrcov, Hluboká, Jílovice Veterán muzeum, Třebeč, Park exotických zvířat Dvorec.

Navštivte Borovany

V Borovanech najdete několik památek, např. zámek (klášterní prelatura, v souč. době se hledá vhodné využití), klášter, radnici.

Ve městě se každoroční konají slavnosti borůvek - Borůvkobranní, najdete zde ojedinělé přírodní koupaliště, v okolí pak můžete zavštívit další zajímavosti - zoo park exotických zvířat, Borovanský mlýn s výstavou pohádkových postav pro děti a další zajímavosti.

Více informací >>

SRPEN 2019 - akce v Třeboni

Srpen pokračuje bohatou kulturní nabídkou koncertů, divadel a jiných akcí. Těšit se můžete třeba na kapelu Čechomor a  jejich hosty. Každý den si můžete vybrat z programu a najít si zábavu pro sebe.

Doporučujeme lázeňské slavnosti, ale také Myslivecké či Vodnické, muzikálové koncerty na zámku na začátku srpna a na konci měsíce pak proslulé Rybářské slavnosti.

 

více

Kulturní akce Třeboň 2019

Srdečně Vás zveme k nám do penzionu Hacienda v Třeboni, kde zažijete dovolenou v přírodě, u vody a s nabídkou další skvělé zábavy v podobě koncertů, divadel a festivalů.

 

Zde najdete kulturní akce, které jsou plánované pro jednotlivé měsíce v roce 2019.

více
videokde nás najdete
ubytování Třeboň Hacienda
Zavřít

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VOLNÝ DVOULŮŽKOVÝ POKOJ
od 9. srpna 2019

 

Volejte ihned 723 790 564.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím