Ubytování Třeboň penzion Hacienda

Na kole okolo Borovan

Na této cyklostezce poznáte okolí Borovan s borůvkovými lesy, rybníky, vyhlídkami na Slepičí a Novohradské hory.

Trasa měří 26 km a její náročnost je náročnost lehká, vhodná i pro malé děti. Vede po asfaltových cestách a málo frekventovaných silnicích přes jednotlivé osady a turistické zajímavosti v nejbližším okolí Borovan. Vhodné pro všechny typy kol.

Cestou vás čekají občerstvovací zastávky nebo návštěva místních atraktivit, kde získáte razítko a na konci výletu i borůvkovou odměnu. Další razítka s kaprem Jakubem Borůvkářem lze získat na pohádkových místech (infocentrum, Park exotických zvířat, pension Borovanský mlýn).

Cyklostezka začíná v Borovanech u zámku, kde si můžete přečíst informační panely. Poté se vydáte z Borovan po cyklostezce č. 1123 po silnici na Ostrolovský Újezd. Za hřbitovem v lese odbočíte z cyklostezky vpravo na č. 1122, která vás po vyznačené silnici s odbočkou vlevo na louce za lesem dovede k Památníku Jana Žižky z Trocnova. Dále pokračujete do Radostic, do kterých pojedete bez vyznačené cyklostezky po silnici (k odbočce ze silnice se vrátíte stejnou cestou).

Za bývalou školou na návsi odbočíte šikmo vpravo a asfaltovou zkratkou vyjedete k silnici do Borovan, kde se napojíte na cyklostezku č. 1121. Po ní přijedete k hlavní silnici, tu přejedete a pokračujete po spojovací úzké asfaltce ke křížku u silnice z Borovan do Ledenic přes Růžov. U křížku se mění cyklostezka na č. 1050, po ní jedete kolem lomu a skládky na křižovatku v Růžově, kde z cyklostezky odbočíte vpravo směr Vrcov. Před Vrcovem je umístěn v zatáčce opět infopanel s popisem božích muk a křížků v okolí (razítko borůvkové v hostinci na návsi ve Vrcově).

Přejedete hlavní silnici a pokračujte po úzké asfaltce přes pole a les do Hluboké u Borovan. (v místním hostinci opět možnost získat razítko). Za hostincem na křižovatce do Jílovic odbočte vlevo, kolem zemědělského podniku mírně do kopce dojedete ke křížku u myslivny, kde odbočíte vpravo do lesa. V lese se napojíte na silnici do Jílovic vlevo. Na kopci v lese na křižovatce odbočíte vpravo a po klidné asfaltce vyjedete u vlakového nádraží v Jílovicích. Zde možnost získání dalšího razítka v otevřeném Veterán muzeu.

Pokračujete vpravo po silnici přes řeku Stropnice (tato přírodně chráněná oblast se jmenuje Brouskův mlýn, vlevo za mostkem je informační panel o rezervaci). Na další křižovatce odbočíte z hlavní silnice vpravo, projedete Třebeč (razítko) a ve Dvorci na křižovatce odbočíte vlevo na hl. silnici směr Trhové Sviny. Za obcí u silnice navštívíte soukromý Park exotických zvířat, kde získáte také razítko.

Do Borovan se vrátíte přes Dvorec již po hlavní silnici. Před mostem přes Stropnici vlevo u lesní cesty je další infopanel s pověstmi z okolí.

Možnosti, kde získat razítka: Borovanský mlýn, Památník Jana Žižky, Radostice, Vrcov, Hluboká, Jílovice Veterán muzeum, Třebeč, Park exotických zvířat Dvorec.

Navštivte Borovany

V Borovanech najdete několik památek, např. zámek (klášterní prelatura, v souč. době se hledá vhodné využití), klášter, radnici.

Ve městě se každoroční konají slavnosti borůvek - Borůvkobranní, najdete zde ojedinělé přírodní koupaliště, v okolí pak můžete zavštívit další zajímavosti - zoo park exotických zvířat, Borovanský mlýn s výstavou pohádkových postav pro děti a další zajímavosti.

Více informací >>

Rezervujte si ubytování

 

 

723 790 564

(upřednostuňujeme telefonické spojení)

penzionHacienda@seznam.cz

 

 

Těšíme se na Vás
Martin a Martina Mazákovi

 

 

Penzion Hacienda na Facebooku, podpořte nás!

 

 

Náš penzion také vyhledávají a navštěvují známé osobnosti z řad herců, sportovců a jiných umělců.

 

 

 


Náš tip: dovolená v ČR, Zajímavé odkazy, partneři >>

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout