Cyklostezky na Třeboňsko

Na kole okolo Borovan

Na kole okolo Borovan

Na této cyklostezce poznáte okolí Borovan s borůvkovými lesy, rybníky, vyhlídkami na Slepičí a Novohradské hory. Trasa měří 26 km a její náročnost je náročnost lehká, vhodná i pro malé děti.

Naučná stezka Buquoyská krajina - Nové Hrady

Naučná stezka Buquoyská krajina - Nové Hrady

Stezka začíná u novohradské kovárny, pokračuje k hradu, dále přes náměstí k zámku a zámeckému parku, k bažantnici, ke Kapinosu a zpět k Údolí, do Tereziina údolí

Operace Aus Dunajitz

Operace Aus Dunajitz

Na trase můžeme sledovat napínavý příběh honu na německé špiony v Československu na prahu 2. světové války. Cestou narazíme i na stopy vojenské činnosti v okolí Třeboně - bývalá střelnice, prvorepublikový bunkr.

Za krásnou, leč prohnanou pokojskou

Za krásnou, leč prohnanou pokojskou

Tato trasa je nejdelší a vyvede nás i do zvlněné krajiny přírodního parku Homolka - Vojířov. Méně zdatní cyklisté mohou využít některou ze zkratek. Cestou nás provází četnické pátrání po bandě zlodějů v čele s krásnou pokojskou.

Když v dubu straší

Když v dubu straší

rasa nás provede místy spjatými s pověstmi tohoto rybníkářského kraje. Navštívíte cestu, kudy se za bouřlivých nocí prohání kočár tažený koucoury, místo, kde byl osvobozen Jakub Krčín z moci pekla a další zajímavé lokality.

Památné stromy na Třeboňsku

Památné stromy na Třeboňsku

Třeboň je město historické, vznikalo od 12. stolení a má tedy bohatou historii a minulost. Od 15. století se na Třeboňsku začaly budovat rybníky, které tu jdou dodnes. Na hrázích těchto rybníků, ale i na jiných místech, se ještě nacházejí původní stromy. Některé z nich jsou přes 400 let straré...

SRPEN 2019 - akce v Třeboni

Srpen pokračuje bohatou kulturní nabídkou koncertů, divadel a jiných akcí. Těšit se můžete třeba na kapelu Čechomor a  jejich hosty. Každý den si můžete vybrat z programu a najít si zábavu pro sebe.

Doporučujeme lázeňské slavnosti, ale také Myslivecké či Vodnické, muzikálové koncerty na zámku na začátku srpna a na konci měsíce pak proslulé Rybářské slavnosti.

 

více

Kulturní akce Třeboň 2019

Srdečně Vás zveme k nám do penzionu Hacienda v Třeboni, kde zažijete dovolenou v přírodě, u vody a s nabídkou další skvělé zábavy v podobě koncertů, divadel a festivalů.

 

Zde najdete kulturní akce, které jsou plánované pro jednotlivé měsíce v roce 2019.

více
videokde nás najdete
ubytování Třeboň Hacienda
Zavřít

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VOLNÝ DVOULŮŽKOVÝ POKOJ
od 9. srpna 2019

 

Volejte ihned 723 790 564.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím