Dunajovická hora nedaleko Třeboně

Dunajovice leží cca 7 km od Třeboně

Dunajovická hora se nachází cca 7 km severozápadně od penzionu Hacienda, u obce Dunajovice. Je to zalesněný vršek, který je díky své nadmořské výšce 504 m nejvyšším bodem Třeboňské pánve a jsou z ní daleké výhledy na Třeboňsko.

Návštěvu Dunajovické hory doporučujeme při ubytovní  v Třeboni v našem penzionu, jako tip na výlet na kolech. V blízkosti se nachází také lom, ve kterém se můžete vykoupat.

V dunajovicích se také nachází rybník Beranský, ve kterém si můžete v průběhu dovolené v Třeboni zarybařit. Více informací a o možnosti rybaření v tomto rybníčku >>

Na hoře je pramen, nad nímž byla postavena v 18. století poutní kaplička Sv. kříže řečená „U Pána Krista“ . Po obvodu hory vede téměř kilometr dlouhá křížová cesta ze 14ti zděných kapliček z r. 1885. Křížová cesta je nově opravena.

Na hoře se těžil kámen, který souvisí se stavbou rybníka Rožmberk; stavitel Jakub Krčín odtud bral kámen do základů hráze. Zalesněná hora dodnes skrývá ve svém středu zatopený lom.

Na Dunajovické hoře byla v roce 1939 postavena dřevěná rozhledna, která ale zřejmě v období druhé světové války zanikla. Obec znovu usiluje o postavení rozhledny; vše je otázka získání potřebných finančních prostředků a potřebných povolení.

K hoře se dostaneme, vydáme-li se z Dunajovic na Horní Miletín, a hned za vsí se dáme po stezce vlevo.

Tradice na Třeboňsku v Dunajovicích

K tradici na Dunajovické hoře patří, že každoročně na sedmou neděli po velikonocích je u kapličky na hoře sloužena poutní mše svatá. Při této příležitosti jsou zde prodejní stánky a poutní atrakce, které se pozdějí přesouvají na náves obce Dunajovice.

zdroj: www.trebonsko.cz

Rezervujte si ubytování v Třeboni právě nyní >>

SRPEN 2019 - akce v Třeboni

Srpen pokračuje bohatou kulturní nabídkou koncertů, divadel a jiných akcí. Těšit se můžete třeba na kapelu Čechomor a  jejich hosty. Každý den si můžete vybrat z programu a najít si zábavu pro sebe.

Doporučujeme lázeňské slavnosti, ale také Myslivecké či Vodnické, muzikálové koncerty na zámku na začátku srpna a na konci měsíce pak proslulé Rybářské slavnosti.

 

více

Kulturní akce Třeboň 2019

Srdečně Vás zveme k nám do penzionu Hacienda v Třeboni, kde zažijete dovolenou v přírodě, u vody a s nabídkou další skvělé zábavy v podobě koncertů, divadel a festivalů.

 

Zde najdete kulturní akce, které jsou plánované pro jednotlivé měsíce v roce 2019.

více
videokde nás najdete
ubytování Třeboň Hacienda
Zavřít

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VOLNÝ DVOULŮŽKOVÝ POKOJ
od 9. srpna 2019

 

Volejte ihned 723 790 564.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím