ubytování Třeboň Hacienda

Dunajovická hora nedaleko Třeboně

Dunajovice leží cca 7 km od Třeboně

Dunajovická hora se nachází cca 7 km severozápadně od penzionu Hacienda, u obce Dunajovice. Je to zalesněný vršek, který je díky své nadmořské výšce 504 m nejvyšším bodem Třeboňské pánve a jsou z ní daleké výhledy na Třeboňsko.

Návštěvu Dunajovické hory doporučujeme při ubytovní  v Třeboni v našem penzionu, jako tip na výlet na kolech. V blízkosti se nachází také lom, ve kterém se můžete vykoupat.

V dunajovicích se také nachází rybník Beranský, ve kterém si můžete v průběhu dovolené v Třeboni zarybařit. Více informací a o možnosti rybaření v tomto rybníčku >>

Na hoře je pramen, nad nímž byla postavena v 18. století poutní kaplička Sv. kříže řečená „U Pána Krista“ . Po obvodu hory vede téměř kilometr dlouhá křížová cesta ze 14ti zděných kapliček z r. 1885. Křížová cesta je nově opravena.

Na hoře se těžil kámen, který souvisí se stavbou rybníka Rožmberk; stavitel Jakub Krčín odtud bral kámen do základů hráze. Zalesněná hora dodnes skrývá ve svém středu zatopený lom.

Na Dunajovické hoře byla v roce 1939 postavena dřevěná rozhledna, která ale zřejmě v období druhé světové války zanikla. Obec znovu usiluje o postavení rozhledny; vše je otázka získání potřebných finančních prostředků a potřebných povolení.

K hoře se dostaneme, vydáme-li se z Dunajovic na Horní Miletín, a hned za vsí se dáme po stezce vlevo.

Tradice na Třeboňsku v Dunajovicích

K tradici na Dunajovické hoře patří, že každoročně na sedmou neděli po velikonocích je u kapličky na hoře sloužena poutní mše svatá. Při této příležitosti jsou zde prodejní stánky a poutní atrakce, které se pozdějí přesouvají na náves obce Dunajovice.

zdroj: www.trebonsko.cz

Rezervujte si ubytování v Třeboni právě nyní >>

Přijeďte do Třeboně za zábavou

Centrum města, kde se většina akcí odehrává, je vzdálené 1,5 km od našeho penzionu Hacienda. Krásnou procházkou skrze park u Schwarzenberské hrobky a přes hráz rybníka Svět jste v centru města za 15 minut.

více

Rezervujte si ubytování

Martin a Martina Mazákovi

Mobil: +420 723 790 564
(upřednostuňujeme telefonické spojení)

 

E-mail: penzionHacienda@seznam.cz
(e-mailem podáváme upřesňující informace k Vaší rezervaci)

 

Penzion Hacienda na Facebooku, podpořte nás! Náš penzion také vyhledávají a navštěvují známé osobnosti z řad herců, sportovců a jiných umělců.


Náš tip: dovolená v ČR, Zajímavé odkazy, partneři >>

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím