Ubytování Třeboň penzion Hacienda

 

Radniční věž

 

Radnice je dominantní stavbou náměstí, přestavěná ze dvou původních shořelých domů. Díky císaři Ferdinandovi III. byla k radnici r. 1638 přistavěna čtyřboká, 31 m vysoká věž s hodinami.náměstí v Třeboni - radniční věž

  • Roku 1562 koupila obec dva vyhořelé sousední domy a dala je přestavět Vlachem Jakubem Cornbellem na radnici, která při prvním úředním číslování domů roku 1770 obdržela číslo 1. Podloubí radnice bylo původně otevřeno do náměstí třemi polokruhovými arkádami s mohutnými pilíři, kterým nad původně jediným patrem budovy odpovídaly tři štíty.
  • Roku 1638 byla, s přispěním císaře Ferdinanda III, k radnici přistavěna masivní čtyřboká, 31 metrů vysoká čtyřpatrová věž s ochozem, hodinami a cibulovitou střechou. Věž od té doby tvoří vedle kostelní věže druhou dominantu města.
  • Roku 1742 bylo průčelí budovy ozdobeno freskami s rožmberským, schwarzenberským a městským znakem.
  • Při přestavbě roku 1819 byl tento radniční dům zvýšen o druhé patro. Budova radnice dostala též druhou věž na radničním domě, s barokní bání a zvonem. Nyní se zde, od roku 2008, nachází výstavní síň a městské muzeum. V areálu bývalé radnice je také barokní divadlo J.K. Tyla, postavené v roce 1832.
  • Dnes se zde střídají umělci a divadelní soubory z celé republiky. V těsné blízkosti můžeme nalézt i nové zrekonstruované kulturní centrum Beseda, kde se nachází pasáž s kavárnou, společenský sál, restaurace, vinárna a rockový klub. Tato budova je součástí komplexu historických budov, které jsou vzájemně propojeny. Součástí tohoto dnešního komplexu je stará radnice, kino, divadlo a výstavní sál.

Vpravo vedle hlavní věže, ve výši 1. patra, se nalézá původní pamětní deska se jmény padlých třeboňských Masarykových legionářů.

 

 

Rezervujte si ubytování v Třeboni právě nyní

Rezervujte si ubytování

 

 

723 790 564

(upřednostuňujeme telefonické spojení)

penzionHacienda@seznam.cz

 

 

Těšíme se na Vás
Martin a Martina Mazákovi

 

 

Penzion Hacienda na Facebooku, podpořte nás!

 

 

Náš penzion také vyhledávají a navštěvují známé osobnosti z řad herců, sportovců a jiných umělců.

 

 

 


Náš tip: dovolená v ČR, Zajímavé odkazy, partneři >>

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout