Ubytování Třeboň penzion Hacienda

 

Borovany

V Borovanech najdete několik památek, např. zámek (klášterní prelatura, v souč. době se hledá vhodné využití), klášter, radnici. Historie města sahá až do 12. století.

Ve městě se každoroční konají slavnosti borůvek - Borůvkobranní, najdete zde ojedinělé přírodní koupaliště, v okolí pak můžete zavštívit další zajímavosti - zoo park exotických zvířat, Borovanský mlýn s výstavou pohádkových postav pro děti a další zajímavosti.

 

Borůvkobraní - vždy v červenci každého roku

Slavnosti borůvek a vše co z nich můžete uvařit, upéc či vyrobit.  V průběhu dne se konají nejrůznější akce, jako je např.: soutěž v pojídání borůvkových kynutých knedlíků, borůvkový jarmark a hospoda s borůvkovým pivem, likérem i pálenkou, rady pro pěstitele kanadských borůvek...

Na borůvkovém řemeslném jarmarku s občerstvením zakoupíte borůvkové džemy, lívance, koláče, kremrole, borůvkové portské víno, náušnice, hrníčky a další dárkové předměty. Program zpestřují výstavy, koncerty, přednášky, divadelní představení pro děti a soutěže, například v pojídání borůvkových kynutých knedlíků a koláčů či mistrovství světa v chytání borůvek do pusy.

 

Půda plná pohádek

Borovanský mlýn - stálá výstava českých pohádek s výtvarnou dílnou. Najdete zde i pohádkový krámeček, kde si můžete zakoupit upomínkové předměty včetně ručně vyrobených strašidel, pohádkových postaviček, pohledů, výrobků z hlíny a další.

 

Přírodní plovárna Lazna v Borovanech

Plovárna je v Jihočeském kraji unikátem, čištění vody zde zajišťují dvě přírodní laguny napuštěné z veřejného vodovodu. V nich roste speciální rákosí a rostliny, které odstraňují škodlivé látky. Voda je tak vhodná i pro alergiky, kteří se nemohou koupat v chemicky čištěných bazénech.

Součástí koupaliště jsou vodní herní prvky pro děti (skluzavka, houpačka, vodní hřib) pro plavce pak skokanský můstek, chrliče vody, molo včetně zdvíhacího zařízení pro invalidy.

Děti mají dále k dispozici dobře vybavené dětské hřiště (houpačky, lanovka, skluzavka, pirátská věž ap.).

 

Borůvková zahrada

V Borovanek v areálu kláštera v parku můžete navštívit Borůvkovou zahradu s čítárnou, která je první svého typu v České. Od jara do podzimu navštívit ukázkovou borůvkovou zahradu, ve které můžete obdivovat sbírku 8 odrůd zahradních neboli kanadských borůvek (Chandler, Duke, Emblue, Jersey, Bluecrop, Pink Lemonade, Berkeley, Bluejay). Dalším lákadlem jsou také tygři.

 

Park exotických zvířat Dvorec u Borovan

Je to vlastně menší ZOO, specializující se na chov vzácných druhů exotických zvířat (kočkovité šelmy, primáti, plazi, afričtí a asijští kopytníci).  V průběhu roku zde významné osobnosti křtí nové přírůstky, pro děti jsou pak pořádány zábavné programy. Park nabízí také možnost adopce zvířat. Součástí areálu je Hospůdka u krokodýla a dětské hřiště.

 

Borovany najdete 14 km od našeho penzionu Hacienda.

 

 

Rezervujte si ubytování

 

 

723 790 564

(upřednostuňujeme telefonické spojení)

penzionHacienda@seznam.cz

 

 

Těšíme se na Vás
Martin a Martina Mazákovi

 

 

Penzion Hacienda na Facebooku, podpořte nás!

 

 

Náš penzion také vyhledávají a navštěvují známé osobnosti z řad herců, sportovců a jiných umělců.

 

 

 


Náš tip: dovolená v ČR, Zajímavé odkazy, partneři >>

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout